Local SEO Nedir? Google My Business ve Diğer Business Araçları Neler? Nasıl Kullanılmalı?

Local SEO Nedir? Google My Business ve Diğer Business Araçları Neler? Nasıl Kullanılmalı?

SEO’nun birden fazla kavramı bulunmaktadır. Bu kavramlardan birisi de local (yerel) seo anlamına gelmektedir. İşletmelerin çoğu bilinçli veyahut bilinçsiz local seo kullanmaktadır. Google Benim İşletmem (Google My Business) üzerinde işletme kaydı yapan her işletme SEO için ilk başlangıcı oluşturmuştur. 

İşletmelerin fiziksel ve dijital olmak üzere iki vitrinleri bulunmaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte artık 7/24 açık sanal mağazalara sahip olmak isteyen işletmeler ise bu noktada belirli işlemler gerçekleştirmek durumundadır.

Dijital vitrinlerini daha da geliştirerek daha fazla kişiye erişmek isteyen kişiler yerel seo stratejileri uygulamalıdır. Google’dan elde edilen veriler doğrultusunda yerel arama gerçekleştiren kullanıcıların %28’i satın alma eylemi göstermektedir. 

Yerel arama gerçekleştiren kullanıcı sayısı her geçen gün artarken, işletmeler ise bu alanda ki geliştirmelerini devamlı sürdürmelidir. Google’da yapılan aramaların %46’ısını yerel aramalar oluşturmaktadır. 

Arama motorlarına özgü yerel seo araçları vardır. Bu araçlardan birisi ise en sık tercih edilen Google Benim İşletmem (Google My Business). Bu platform aracılığı ile işletmeler Google’da sürekli olarak vitrinde gözükecek sanal mağazalarını oluşturabilmektedirler. İşletme adresi, işletme telefon numarası ve ürünler gibi birçok alanın yer aldığı bu rehberde potansiyel müşteri sayısı her geçen gün artmaktadır. Peki Google My Business gibi hizmet veren diğer yerel seo araçları hangileri ve nasıl kullanılmalıdır? İçeriği okumaya devam edin.

Local SEO Araçları 

En bilindik yerel seo araçları arasında Google My Business yer almaktadır. Gelişen yerel aramalar ile birlikte bu araçlara Bing Places ve Apple Maps Connect’de dahil olmuştur. Ücretsiz olan bu araçlar ile birlikte kullanıcılar işletmelerini ekleyebilir ve hedef kitlelerine hızlı bir şekilde erişebilirler.

Local SEO Araçları Nasıl Kullanılmalıdır?

Local (yerel) seo araçlarını kullanmanız için 3 platforma üye olarak, işletme kaydınızı oluşturmalısınız. İşletmenizin ismi, adresi ve gerekli tüm bilgileri doğru olması durumunda kayıtlarınız onaylanarak haritalarda listelenmeye başlamaktadır. Local seo araç panellerinde gerekli tüm SEO kutucukları doldurulmalı ve anahtar kelimelere dikkat edilmesi gerekmektedir. 

 

Leave A Comment