SEMRUSH VE AHREFS NASIL KULLANILIR? SİTE DENETİMİ BACKLİNK KONTROLLERİ NASIL YAPILIR? 

SEMRUSH VE AHREFS NASIL KULLANILIR? SİTE DENETİMİ BACKLİNK KONTROLLERİ NASIL YAPILIR? 

İçeriklerimizin SEO uyumlu olması web sitemiz için son derece önemlidir. Sitenin daha ön sayfalara çıkarak daha çok ziyaret edilmesini sağlamaktadır. Kullanıcıların yaptığı aramalar sonucunda bizlerin hazırladığı içeriklerin çıkması her site sahibinin istediği bir durumdur. Bu sayede sitenin ziyaret sayısı artacaktır. SEO son derece önemli olduğu gibi SEO’nun içeriği de son derece önemlidir. Burada da devreye Backlink girmektedir. Peki Backlink nedir? 

SEO için önemli olan belli başlı faktörler bulunmaktadır. Bunlardan en önemlileri anahtar kelimeler ve Backlink’tir. Backlink, bir bakıma ortaklık anlamına gelmektedir. Yani, internet sitesinde yayınlanan başka bir sitenin bağlantısı olarak tanımlanmaktadır. Doğru yapıldığında bu durum site sahiplerine olumlu dönüşler sağlamaktadır. Sitelerin birbirlerine referans olması hem ziyaretçi sayısını arttırır hem de arama motorları açısından olumlu gelişmelerin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Peki Backlink kontrolleri site sahipleri tarafından nasıl yapılır? 

Backlink Analizi Nasıl Yapılır?

Backlink kontrollerinin yapılabilmesi için belli başlı araçlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu araçlar sayesinde istenilen sorgulamalar yapılabilmektedir. Temel anlamda iki adet sorgulama aracı kullanılmaktadır. Bunlar SemRush ve Ahrefs’dir. 

  • SemRush: Ücretli bir şekilde sorgulama yapabileceğiniz bu aracın pek çok işlevselliği bulunmaktadır. Fakat en önemli görülen belli başlı ana özellikleri mevcuttur. Bu özellikler sayesinde siteniz için gerekli olan her türlü imkanı karşılayabilirsiniz. Anahtar kelime analizi yaparak sitenizin daha ön sayfalara çıkmasını sağlayabilir, projeler ve analizler yapabilirsiniz. En önemlisi de Backlink analizini yapabilirsiniz. Linklerinin denetimini yaparak istatistiklere ulaşabilir, bunun yanı sıra zararlı görülen bağlantıları da engelleyebilirsiniz. 
  • Ahrefs: Ahrefs de rakip analizi yapan, site denetimini sağlayan, anahtar kelime analizi yapabileceğiniz önemli bir SEO aracıdır. Bu araç sayesinde sitenizde gerçekleştirebileceğiniz tüm analizler ile sitenizin daha olumlu bir şekilde ilerleyiş göstermesi mümkün hale gelmektedir. Düzenlemeler, yönetim ve denetimler sitenizin ön sıralara ilerleyerek daha fazla ziyaret edilebilmesini sağlamaktadır. Tıpkı SemRush gibi burada da Backlinkleri kontrol ederek bağlantı miktarlarını görmenize yardımcı olmaktadır. Bu analizler sayesinde sitenizin daha hızlı bir şekilde büyümesine katkıda sağlamanız mümkündür. 

Leave A Comment