Web Siteniz Nasıl Daha Hızlı Hale Getirebilirsiniz

WEB SİTESİNİ HIZLANDIRMAK İÇİN HANGİ EKLENTİLERİ KULLANMAK GEREKİYOR, BU EKLENTİLER NEREDEN KONTROL EDİLİR?

WordPress ile web sitesi kurmak artık pek çok kişi tarafından oldukça kolay kabul edilmektedir. WordPress ile web sitesi kurmak için pek çok kaynağın bulunması bu algıları destekliyor. Ancak, web sitesini kurmak kadar, o sitenin kolay bir şekilde kullanılmasını sağlamak da önemlidir. Hız çağında, saliseler ile yarışırken yavaş kalan bir web sitesi, ziyaretçilerinizin uzaklaşmasına sebep olabilir. WordPress tabanlı web sitelerinizi hızlandırabilmeniz için pek çok eklenti mevcuttur. Bugün, sizlerle birlikte en etkili web sitesi hızlandırma eklentilerine bakacağız. İşte en etkili 3 web sitesi hızlandırma eklentisi!

W3 Total Cache

Web sitenizin hızlı bir şekilde yüklenmesi için en bilindik ve belki de en etkili site hızlandırma eklentisi W3 Total Cache’dir. Bu eklenti sayesinde, web sitenizin sunucu performansını arttırabilir ve daha hızlı bir açılma ve yüklenme süresine sahip olabilirsiniz. W3 Total Cache eklentisi bu işlemleri, sitede bulunan her alanı önbellekte depolayarak gerçekleştirir. Sade ve kolay kullanım imkanı sunan bir arayüze sahip olan bu eklenti, web sitenizi hızlandırmak için tercih edilebilir.

WP Optimize

WordPress tabanlı web sitenizin veritabanında bulunan gereksiz dosyaları WP Optimize ile temizleyebilir ve sitenizin hızlanmasını sağlayabilirsiniz. Bu eklentinin tek tıkla saniyeler içerisinde temizleyebileceği gereksiz dosyalar şu şekildedir;

  • Onaylanmamış yorumları
  • Spam yorumları
  • Post revizyonlarına dair çöp belgeler
  • Gereksiz veritabanı tabloları

WP Fastest Cache

WP Fastest Cache eklentisi ile web sitenizde yer alan HTML kodlarının neredeyse %85’e kadar sıkıştırılmasını sağlayabilirsiniz. Bu HTML kodlarının sıkıştırılması, sayfalarınızın daha hızlı yüklenmesi ve açılmasını sağlayacaktır. Unutmayın ki; web siteniz ne kadar hızlı, ne kadar optimize olursa arama motorlarında o kadar üste çıkarsınız.

Web Sitesi Hızlandırma Eklentileri Nereden Kurulur, Kontrol Edilir?

WordPress eklentileri ücretli ya da ücretsiz bir şekilde kullanıma sunulmaktadır. Bazı web sitesi hızlandırma eklentileri Worpress panelinde yer alırken, bazı eklentiler satın alınmalı ya da başka kaynaklardan indirilmelidir. Satın aldığınız ya da başka kaynaklardan indirdiğiniz eklentileri iki şekilde kurabilirsiniz.

  • Admin Paneli ile Kurulum: İlk olarak admin paneline giriş yapmalı ardından Eklentiler > Yeni Ekle > Eklenti Yükle adımlarını takip etmelisiniz. 
  • FTP ile Kurulum: Giriş bilgilerinizi girdikten sonra bağlantınız hazır olacaktır. İndirmiş olduğunuz eklentiyi “Public html > wp- content > Plugins” klasörüne sürüklemelisiniz.

 

Leave A Comment